Bireysel Eğitim

Her insanın öğrenme şekli ve öğrenmekten keyif alma yöntemi farklı olduğu için eğitimlerin de kişiye özel hazırlanması gerekir. Özellikle dil eğitimi, öğrencilerin seviyesine, anlama düzeyine ve pratik etmesine göre çok değişkenlik gösterebilir. Wimbledon LA, her öğrencisinin düzeyine, beklentilerine ve hedeflerine özel bir eğitim sunar.

Wimbledon Language Academy, geleneksel dil eğitiminde olduğu gibi dil bilgisi kurallarının ezberletilmesine dayalı bir eğitim yaklaşımı benimsemez. Bunun aksine Wimbledon ile yabancı dil eğitiminde olması gerektiği gibi hedef dili sürekli pratik ederek, her açıdan öğrenmeniz sağlanır.

Bireysel eğitim sisteminin önemi her öğrencinin mevcut dil seviyesine ve dili öğrenirken en çok hangi alanda gelişmek istediğine göre şekillenmesidir. Her öğrenci özel olduğu için her öğrenciye uygulanan eğitim de özel olmalıdır.

Dil öğrenme süreci doğal döngüsünde gerçekleştiği takdirde kalıcılığı artar. Bu sebeple yabancı bir dil öğrenirken dil bilgisi kuralı ezberlemek etkili bir yöntem değildir. Dil bilgisi kurallarının yanı sıra konuşma, yazma, dinleme ve okuma gibi gündelik hayatın içerisindeki dil yeteneklerinin gelişmesi öğrenmek istediğiniz dile daha çabuk alışkanlık kazanmanızda önem taşır.

Wimbledon LA, profesyonel eğitmenleri ile İngilizce ve diğer dilleri her alanda pratik ederek kalıcı bir şekilde öğrenmenizi hedefler ve sağlar. Eğitiminiz boyunca hedef dili aktif olarak sürekli kullanmanızı sağlayan eğitmenlerimiz, hem motivasyonunuzu hem de dil bağlılığınızı sürekli yüksek tutar.

Wimbledon Language Academy’de yabancı dil öğrenirken çeşitli kulüpler sayesinde sosyalleşerek dil öğrenebilir ve konuşma, okuma, yazma ve dinleme gibi yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Üstelik tüm eğitim sizin özel gelişim sürecinize göre şekillenir. Dolayısıyla Wimbledon Language Academy, dil eğitiminizde size kendinizi tamamen özel hissettirir.

Küresel İngilizce Ölçeği (Global Scale of English-GSE): Kişiye Özel Gelişim Takibi

Küresel İngilizce Ölçeği(GSE), Wimbledon LA tarafından okullarında benimsenen, öğretmenlerin öğrenci gelişimini daha yakından takip etmesini sağlayan bir ölçektir.

Bu ölçeklendirme sistemi, 50'den fazla ülkeden 6000'den fazla öğretmeni kapsayan bir araştırmaya dayanır ve konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerisi için ne yapılması gerektiği konusunda 10 ila 90 arasında bir ölçek belirleyerek dil eğitiminde klasik olarak kullanılan Ortak Avrupa Referans Çerçevesini (CEFR) genişletir.

Kısacası GSE, öğrencinin gelişimi ve eğitimi konusunda daha yakın bir takip sağlar. Küresel İngilizce Ölçeği, klasik İngilizce seviye ölçümü olan A1-C2’nin aksine 10 ila 90 arasında bir ölçek belirlediği için çok daha detaylı, çok daha derin bir eğitim takibi yapılmasını kolaylaştırır.

Wimbledon Language Academy’nin gelenekselleşmiş bir ölçeklendirme sistemindense GSE’yi benimseyip uygulaması her öğrencinin özel olduğunun bir göstergesidir. Dil eğitimi söz konusu olduğunda da kişilerin bireysel gelişim takibinin yapılabilmesi oldukça önemlidir.

Kendinizi tamamen özel hissedeceğiniz, gelişiminizi yakından takip edebileceğiniz ve gelişim sürecinize uygun tasarlanan dil eğitimi tecrübesi edinmek için Wimbledon Language Academy tercih edebilirsiniz.


Mobil Uygulamamızı indirmek için tıklayınız.

Whatsapp