Genel İngilizce

Dil öğrenimi en etkili olarak doğal döngüde gerçekleşir. Dilin uygulanması; konuşma, yazma, dinleme ve okuma gibi her alanda pratik edilmesi daha iyi öğrenilmesine yardımcı olur. Bu, tıpkı ana dilini öğrenmeye çalışan küçük bir çocuk için geçerli olan eğitim sürecine benzer.

Bizler de Wimbledon LA olarak, dil bilgisi kurallarının ezberletilmesindense, hedef dilin her alanda kullanılarak öğretilmesinin etkililiğini ve kalıcılığını savunuyoruz.

Başarılı ve alanında uzman eğitmenlerimiz, güncel konularla ilgili, özel ihtiyaçlarınıza ve seviyenize göre uyarlanan dersler sunarlar. Uzman eğitmen kadrosu, hedef dile bağlı kalmanız ve motivasyonunuzu yüksek tutmanız için tüm eğitim süreci boyunca dilin her alanda aktif kullanımına odaklanır.

Dolayısıyla Genel İngilizce eğitiminde İngilizce dilindeki dinleme, konuşma, okuma, yazma ve dil bilgisi kuralları da dahil her konuyu pratik eder, aktif bir şekilde kullanır ve bu sayede dilin akıcılığını doğal bir şekilde kazanabilirsiniz. Bu yöntemlerle öğrendiğiniz dil çok daha kalıcı hale gelir. Aksi takdirde yabancı bir dil öğrenmek yerine ezber yapmış olur ve kısa sürede yaptığınız ezberi unutabilirsiniz.

Wimbledon LA Genel İngilizce dersleri dilin pek çok farklı alanına odaklanan bir eğitim sağlar. Programa başlamadan önce girdiğiniz sınav ile seviyeniz kolaylıkla belirlenir ve tamamen kişiye özel bir eğitim hazırlanır.

Eğitim süresin boyunca hedef dildeki hangi alanda zayıfsanız o alanın üzerinde yoğun bir çalışma gerçekleştirilir. Eğer öğrenci İngilizce konuşma yeteneğini geliştirmek istiyorsa bu alana, dinleme yeteneğini geliştirmek istiyorsa bu alana ya da diğer yeteneklerini geliştirmek istiyorsa o alana yoğunlaşan bir eğitim programı uygulanır.

Bazı kişiler İngilizce seviyelerinin yeterli olduğunu düşünse de gün içerisinde pratik etmedikleri için zamanla bildiği pek çok şeyi unutabilir. Bu sebeple Wimbledon LA özel olarak düşünülen konuşma kulüpleri gibi hedef dilde sosyalleşmenizi sağlayan kulüpler oldukça faydalıdır. Eğitici kulüpler sayesinde öğrenmek istediğiniz dili yaşayarak, keyifle öğrenirsiniz.

Küresel İngilizce Ölçeği (GSE - Global Scale of English)

Küresel İngilizce Ölçeği (GSE), öğretmenlerin öğrencinin gelişimini daha doğru ve kolay bir şekilde ölçüp takip etmesini sağlayan ilk gerçek küresel İngilizce dili standardıdır.

Bu İngilizce seviyesi ölçüm yöntemi; 50'den fazla ülkeden 6000'den fazla öğretmeni kapsayan araştırmaya dayanarak, konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinin her biri için ne yapılması gerektiği konusunda 10 ile 90 arasında bir ölçek belirler. Dolayısıyla GSE, dil eğitiminde genellikle benimsenen, A1-C2 şeklinde seviye belirleyen Ortak Avrupa Referans Çerçevesini (CEFR) genişletir ve daha kapsamlı bir öğrenci takibi sağlar.

Wimbledon LA, öğrencilerinin en iyi şekilde ilerlemelerini sağlamak amacıyla CEFR sisteminden daha ayrıntılı bir yaklaşım olan GSE sistemini kullanarak öğretmenlerin, öğrencilerinin bir sonraki seviyeye geçmeleri için gereken doğru öğrenme hedeflerini ve bu yolda hangi yeteneklere yönelmek gerektiğini seçmelerine yardımcı olur.

GSE ölçeği; doğru dil eğitimini, ders materyallerini ve değerlendirmeleri doğru zamanda seçmenin daha etkili bir yoludur.

Wimbledon LA, gelenekselleşmiş bir dil eğitiminden ziyade yenilikçi bir genel İngilizce eğitimi sağlayarak hedef dili benimseyerek öğrenmenize yardımcı olur.Mobil Uygulamamızı indirmek için tıklayınız.

Whatsapp