Dil öğrenmeye karar verdiniz ve size uygun dil okulunu seçmek için araştırmalara başladınız. Peki bu aşamada hangi kriterler önceliğiniz olacak ya da seçim yaparken size neler yardımcı olacak?

Uygun dil okulunu seçerken öncelikle neye ihtiyacın olduğu ile başlamalısın. Önceliklerini belirle. Akıcı konuşmak mı istiyorsun? Akademik sınavlarda başarılı mı olmak istiyorsun? Çevrimiçi materyalleri çevirmekle mi ilgileniyorsun? İhtiyacın olan her neyse, Wimbledon Dil Akademisinden gerekli desteği alabilirsin.

İhtiyaçlarına göre grup dersleri ve özel dersler mevcut. Kalabalık içinde olmayı seviyorsan, grup dersleri senin için harika. Hem sosyalleşip hem de bilgi alış verişinde bulunabilirsin. Grup derslerine ek olarak özel ders alıp öğretmeninle de pratik yapabilirsin. Öğrendiğin kelimeleri cümle içinde kullanabilirsin. İkisi de uygun ama kendi hızına göre ilerlemek istiyorsan özel ders almayıdüşünebilirsin. Seviyene uygun ücretsiz konuşma kulüplerine de katılabilirsin. Bir sürü yeni kelime öğrenme ve farklı insanlarla pratik yapma şansına sahipsin. Her bireyin kendine has konuşma hızı ve aksanı vardır bu da senin farklı aksanları anlayıp alışmana yardımcı olur.

Dil öğrenmek çoğunlukla senin isteğine bağlıdır. Kişisel çalışma , bunun ayrılmaz bir parçasıdır. Wimbledon Language Academy , bireyselçalışma için çevrimiçi materyaller de sağlar. Bu sayede bir sürü egzersiz yapabilirsin. Dinleme, kelime ve dil bilgisi materyalleri bulabilirsin. Arama motorlarından araştırarak bu materyalleri bulmak zor olabilir çünkü bir ton kaynağı taraman gerekir ve bilgi denizinde kaybolabilirsin. Wimbledon online sistemini kullanmak öğrencilerin işini kolaylaştırır çünkü bu websitesinde envai çeşit kaynak mevcut ve hepsi de derste öğrendiklerinle bağlantılı.


Sonuç olarak, Wimbledon Dil Akademisi dil öğrenmek için harika bir yer. Zaman kaybetme, hadi gel ve ailemizin bir parçası ol.

Wimbledon Yurt Dışı Eğitimleri